Reece Solid Wood 6dwr Dresser
Call for Price
Flint Solid Wood 2dr Cabinet
Call for Price
Reece Solid Wood 2dwr Nightstand
"*" indicates required fields
Description
The Reece Nightstand is crafted from mango wood, featuring a cut-out shelf that adds both style and functionality. Its clean design offers a modern yet timeless look, perfect for any bedroom. The simple structure and open shelf provide easy access to your essentials while maintaining a sleek and organized space. Ideal for a minimalist aesthetic, this nightstand brings warmth and practicality to your home.
Product Details
| Overall Dimensions | 27”W x 17”D x 26.5”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood |
| Colors | Seashell White |
| Weight | 63 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 2 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 21″x12.5″x6.25″ |
| Anti Tip Kit Included | YES |
Additional information
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 27 × 26.5 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Seashell White |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Reece |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Reece Solid Wood 1dwr Nightstand
Reece Solid Wood 6dwr Dresser
Reece Solid Wood Bed
Reece Solid Wood Bed
Reece Solid Wood Bed
Related products
Americana Modern Bedroom 3 Drawer Nightstand With Charging Station
Cherry Park Night Stand
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Modern Farmhouse Rylie Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.