Revere One-Drawer Nightstand – 806-Mist
"*" indicates required fields
Description
A delightful option for keeping necessities close at hand, this night stand features one drawer with undermount slides and frame and panel ends and drawer fronts. Beveled top, bottom dust panel, one fixed shelf, tapered post base and mortise and tenon joinery in solid maple. Choose your Origins by Stickley finish and favorite curated hardware.
Additional information
| Dimensions | 19.5 × 21 × 28.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Origins By Stickley |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwyer Bunk Bed Set – Complete Bed / Twin / 800 Clay
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 800 Clay
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 801 Coast
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 802 Bay
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 803 Bluff
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 804 Ember
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 805 Dune
Gable Road Bed – Complete Bed / California King / 806 Mist
Related products
Americana Modern Bedroom 3 Drawer Nightstand With Charging Station
Avaline Carmen Three Drawer Nightstand
Cherry Park Night Stand
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Modern Walker Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.