Victorian Nightstand
Victorian Nightstand
"*" indicates required fields
SKU:
CLH4012-3103
Category: Nightstands
Tags: Country Living, Legacy Classic Furniture, Nightstands, Picket Fence, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 28 |
| Depth | 17 |
| Height | 28 |
| Finish | Picket Fence |
| Material | Select Hardwoods |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 17 × 28 × 28 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Picket Fence |
| Style | Country |
| Collection | CLH4012 Vintage Market BR |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dresser 10 Drawers
Mirror
Nightstand 2 Drw W/ Power
Scalloped Mirror
Sliding Door Chest 5 Drw
Related products
Griffith Park Sienna Two Drawer Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.