Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Call for Price
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Call for Price
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Handsome hand-painted finish in custom, on-trend shade of Cotton | Yes |
|---|---|
| Streamlined, saddle-style seat is generously scaled for impressive comfort | Yes |
| Backless design ensures it can be tucked away for a clean aesthetic | Yes |
| Bar-height design makes it the perfect companion for taller bars and tables | Yes |
| Tapered legs with stylish cross supports for strength and stability | Yes |
Additional information
| Dimensions | 11 × 17.5 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | White |
| Detail Color | Cotton |
| Style | Transitional |
| Collection | Americana Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Cotton Cocktail Table
Americana Modern – Cotton Functional File With Power Center
Americana Modern – Denim 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200blk)
Americana Modern – Denim 63 In. Tv Console
Americana Modern – Dove 63 In. Tv Console
Americana Modern – Dove End Table
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Related products
Country Woven Kubu Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.