Back to products
20 Square Welt No Pleats Pillow
Call for Price
Apsley Counter Stool, Black
"*" indicates required fields
Description
With its sleek, black metal frame and floating backrest upholstered in a contrasting full grain winter white leather, the Apsley counter stool redefines timeless design with a modern, sophisticated edge.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 37 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Apsley |
| Features | Leather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.