Back to products
Plank Table 4848P Solid
Call for Price
Bray STOOLS 41333-30/24BP0B
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
You live in the fast lane, but make the right choices. You love curating your surroundings with a hipster look, a relaxed ambience, and the out of the ordinary. At your place, it’s never business as usual. You have your standards, especially for furnishings. There is nothing superfluous or artificial about it—it’s really you!
Product Details
| 360-degree swivel without memory return | Yes |
|---|---|
| Product made of superior North American steel | Yes |
| Painted with lead free and environmentally safe baked powder coating for a scratch resistant finish | Yes |
| Sturdy fully welded metal structure for increased durability | Yes |
| Weight capacity: tested for up to 300 lbs | Yes |
| Made in Canada | Yes |
| 10 year limited residential warranty | Yes |
Videos
Additional information
| Dimensions | 23 × 18.25 × 46.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | BP Pixel |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bray |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bray CHAIRS 30333/24BP0B
Bray STOOLS 41333-26/24BP0B
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.