Buton Tuft Uph Stl 2in-sd
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Tapered legs | Yes |
| Arched top rail | Yes |
| Button tufted back | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 24″ | Yes |
| Seat depth: 19 1/4″ | Yes |
| Dimensions | 18.50″W X 25.50″D X 39.00″H |
| Weight | 18.74 lbs |
Additional information
| Weight | 37.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 18.5 × 39 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sand |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Blue Leroy Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.