Back to products
Naturale Table 4296
Call for Price
Diaz STOOLS 41297-30/25KZ96
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
41297-30/25KZ96
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Customizable, Gray, KZ Silverpoint
Description
We love to mix different materials, and the Diaz swivel stool is a great example of it: Look at those solid wood (birch) legs paired with a metal footrest allowing for different combinations of colors and finishes! Its padded seat and backrest bring all the comfort that you need to enjoy time with your family around the kitchen island.
Videos
Additional information
| Dimensions | 21.75 × 18.625 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | KZ Silverpoint |
| Style | Transitional |
| Collection | Diaz |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Diaz STOOLS 41297-26/25KZ96
Related products
Calhoun Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.