Pamlico End Table
Call for Price
Cambridge Queen Sleigh Bed Hb ICB-400-CLC-KD-1
Call for Price
Dumplin’ Stool
"*" indicates required fields
Description
Named for a Southern delicacy, this charming pouf is upholstered in neutral taupe linen and accented with button tufting details. Perfect in pairs under a console, useful tableside, or as a place to rest your feet after a long day, this little guy is sure to be a family favorite.
Product Details
| Item Weight | 14 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine and Performance Linen Blend |
| Dimensions | W:19.25 x D:19.25 x H:19.25 |
Additional information
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.25 × 19.25 × 19.25 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Dumplin’ |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
24″ Ladderback Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.