3999 - Metro Luxe Bench
Call for Price
Backless Barstool Rounded Base
Call for Price
Elmira STOOLS 41530-26WE/1B25KXF4
"*" indicates required fields
Description
It’s pretty much impossible to find cleaner lines than the ones in the Elmira stool. We love this model for its beguilingly simple yet never simplistic concept. Designed to go with a refined, actual décor, this stool also blends harmoniously with a range of other looks.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22 × 18.375 × 44.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | Light Grey Polyester |
| Style | Modern |
| Collection | Elmira |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25JQF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25JTF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25KXF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25LBF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B69BQF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B69L5F4
Elmira STOOLS 41530-26WE/1B25JQF4
Elmira STOOLS 41530-26WE/1B25JTF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
24″ Ladderback Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.