11-2172 - Sansa Chair
Call for Price

Shaker Essential Panel Full Headboard - 60282
Call for Price
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B69L5F4
"*" indicates required fields
SKU:
30530-WE/1B69L5F4
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, Chairs & Benches, Cream, Sheep White and Cream Chenille Fabric
Description
It’s pretty much impossible to find cleaner lines than the ones in the Elmira chair. We love this model for its beguilingly simple yet never simplistic concept. Designed to go with a refined, actual décor, this chair also blends harmoniously with a range of other looks.
Videos
Additional information
| Dimensions | 21.25 × 18.5 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Sheep White and Cream Chenille Fabric |
| Style | Transitional |
| Collection | Elmira |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25JQF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25JTF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25KXF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25LBF4
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B69BQF4
Related products
Americana Modern Dining Bench Counter Upholstered 49 In.
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Americana Modern Dining Dining Chair Spindle Back (2/ctn Sold In Pairs)
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.