Garrison STOOLS 41612-26/52GW
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The Garisson swivel Stool elevates your urban, modern or contemporary space. Its padded seat and enveloping backrest, which gracefully flow into armrests, invite you to relax and enjoy time with loved ones around the kitchen island. The 180-degree swivel with memory return allows for effortless movement while gently guiding the seat back to its original position. Supported by a sturdy pedestal base, it offers unwavering stability. Plus, it tucks neatly under the counter, making it the perfect fit for smaller spaces without sacrificing style.
Additional information
| Dimensions | 19.375 × 22 × 33.5 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | GW Gridlock |
| Style | Contemporary |
| Collection | Garrison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
24″ Ladderback Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.