Grissom STOOLS 41560-26/56CP
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Nordic living enhances the beauty of the open spaces where your family members go about their daily lives. A space where you can forget about the little inconveniences of the day. The furniture you choose should reflect this desire to live together in a comfortable, relaxing shared space. Form and function blend seamlessly as the backrest extends and curves into armrests. No frills just good taste, pure and simple.
Additional information
| Dimensions | 23.125 × 21.75 × 40.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | CP Volcano |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Grissom |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Grissom CHAIRS 30560/56CP
Related products
Country Woven Kubu Counter Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.