Madison Upholstered Bed
Call for Price
Living Room Emme Skirted Sofa (Topstitch)
Call for Price
Kalmar Outdoor Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
The Kalmar outdoor bar stool boasts a sturdy, powder coated aluminum frame in a sleek java black finish offering a comfortable and stylish seating solution for outdoor entertaining. The seat and floating back are upholstered in oyster white solution dyed acrylic fabric that is constructed to withstand the moisture and dirt that comes with outdoor use.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 40 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kalmar |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Blue Leroy Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.