899-404 - Maison '47 Mirror Front Sideboard
Call for Price
Longmeadow Lateral File Wormy Maple
Call for Price
Marek STOOLS 44364-26WE/1B69DBF4NC
"*" indicates required fields
Description
The Marek swivel stool is a stunning addition to any coastal, farmhouse, or transitional kitchen. Its distinctive backrest, a work of art in itself, is meticulously handwoven from seagrass and boats a gentle curve for optimum style and comfort. Featuring a 360-degree swivel that enables smooth rotation, a cozy cushioned seat and a robust metal base, this counter and bar stool combines functionality with elegance. With its charming open-back design, it will truly stand out in your living space.
Additional information
| Dimensions | 23.25 × 19.375 × 39.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cream Faux Leather |
| Style | Transitional |
| Collection | Marek |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Marek STOOLS 44364-26WE/1B25DBF4NC
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Jade Counter Stool
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.