Oxford Queen Storage Fb
Call for Price
Cleo Accent Table
$644.00 Original price was: $644.00.$398.99Current price is: $398.99.
Natural Abraham Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
The Natural Abraham Counter Stool combines functionality with a touch of artistry, featuring a light wood frame and intricately woven seating that adds a textural contrast to its smooth exterior. This counter stool exudes a natural aesthetic that effortlessly complements a variety of interior styles and decor themes. Along with its sturdy construction and comfortable seating, this piece will enhance the visual appeal of any kitchen bar.
Product Details
| Item Weight | 21 |
|---|---|
| Materials | Oak and Seagrass |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:21 x D:25 x H:39 |
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 21 × 39 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Natural |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Natural Gimble Arm Chair
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
24″ Ladderback Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.