Renton Counter Stool, Rattan Back
"*" indicates required fields
Description
The contrast of woven rattan backs and neutral linen seats pairs beautifully with the soft dry-brushed gray finish of these solid oak, hand carved counter stools.
Product Details
| Item Weight | 22 |
|---|---|
| Materials | Oak, Woven Rattan and Performance Linen Blend |
| Weight Capacity | 250 |
| Dimensions | W:19.5 x D:23.5 x H:46 |
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 19.5 × 46 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Renton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Renton Side Chair
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Blue Leroy Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.