Madison Leather Upholstered Platform Bed
Call for Price

Finley Leather Ottoman
Call for Price
Thayer Outdoor Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
This simple but timeless counter stool is made of cast aluminum with heavy texturing in a java finish. The plush cushion is upholstered in an oyster white solution dyed acrylic fabric that is constructed to withstand the moisture and dirt that comes with outdoor use.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.