899-307 - Maison '47 Round 71" Dining Table
Call for Price
Longmeadow Lateral File Elm (Top & Drawers)/Maple
Call for Price
Triana STOOLS 44353-26WE/1B25MHF4
"*" indicates required fields
SKU:
44353-26WE/1B25MHF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Cream, Light Grey Faux Leather
Description
The Triana swivel stool makes a striking impression with its refined rectangular lines, commanding attention in any contemporary space. Its wide, padded seat offers exceptional comfort, while the smooth 360-degree swivel ensures effortless movement. Thoughtfully designed armrests facilitate easy transitions in and out of your seat, providing both stability and support. Additionally, it slides effortlessly under the counter for added practicality.
Additional information
| Dimensions | 21.625 × 21.75 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Grey Faux Leather |
| Style | Contemporary |
| Collection | Triana |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Triana STOOLS 44353-26WE/1B25GZF4
Triana STOOLS 44353-26WE/1B25JTF4
Triana STOOLS 44353-26WE/1B25JUF4
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
24″ Ladderback Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Lanai Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.