Wyatt STOOLS 41564-30/25LD
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Meet WYATT! A perfect fusion of contemporary style and comfort, this swivel stool features a curved backrest that embraces the body and a padded seat for an enjoyable dining experience. Its sleek design, attention to detail, and decorative element on the backrest will add a touch of elegance to any kitchen. Crafted with durability in mind, this statement piece offers both style and lasting quality.
Videos
Additional information
| Dimensions | 21 × 20.5 × 40.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | LD Coastline |
| Style | Contemporary |
| Collection | Wyatt |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Wyatt CHAIRS 30564/25LD
Wyatt STOOLS 41564-26/25LD
Related products
Calhoun Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.