Creswell Leather Accent Chair
Call for Price
Dorian 307 Power Wall Hugger Recliner
Call for Price
3389S-1 – Iris Stainless Side Chair
"*" indicates required fields
Description
With it’s inset panel seat and brushed stainless steel frame the Iris Stainless Side Chair is a fresh take on a dining chair. The sleek profile works easily around a dining table, but would also make a wonderful desk chair.
Product Details
| Material | Metal |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Metal – Brushed Stainless Finish |
| Volume | 17 cft |
| Weight | 30 lb |
| Leather | 37 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.75 × 20.5 × 36 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Silver |
| Style | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.