Emmett Leather Track Arm Lay Flat Manual Recliner
Call for Price
Victor 4764 Power Lay Flat Chaise Recliner
Call for Price
3407A – Delran Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Metal Handle on Back is in a matte “Zinc Silver” Finish. |
| Volume | 23 cft |
| Weight | 37 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 38 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.50 yrd |
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26 × 38 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.