Nelson Leather Sock Arm Lay Flat Power Recliner
Call for Price

Barry STOOLS 41445-30/24BP
Call for Price
3718 – Riordan Host Chair
"*" indicates required fields
Description
Featuring a transitional wing silhouette and a loose seat cushion, the Riordan Host Chair makes a beautiful host and hostess chair.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Comfort Crown |
| Volume | 26 cft |
| Weight | 30 lb |
| Leather | 79 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 6.00 yrd |
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.25 × 23 × 45.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.