Delway Round Ottoman
Call for Price
Duncan STOOLS 41540-26WE/1B56BAF4
Call for Price
44-2147 – Osborne 2 Button Pull Bench
"*" indicates required fields
Description
Fully upholstered with a tight seat and full kick pleat skirt guarantees Osborne is properly dressed. Backs are either classically tufted, or button-backed to modernize.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 34 cft |
| Weight | 54 lb |
| C.O.M. (*) | 6.00 yrd |
Additional information
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 50 × 32 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.