55E-512 – Omni Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Plywood, Ebonized Veneers, European Beech Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | 55E Ebony finish |
| Volume | 22 cft |
| Weight | 39 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 14 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.00 yrd |
Additional information
| Weight | 39 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 24 × 41 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Omni |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.