Manhattan Tufted Upholstered Bed
Call for Price

Asterisk PUB TABLES 50548-36/69+90247
Call for Price
AE9-516 – Emmett Uph Arm Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Mahogany Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | **Limited Quantities Available**NOTE: Not recommended for light finishesFinishes Not Recommended: Light Finishes |
| Volume | 22 cft |
| Weight | 33 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 26 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 1.75 yrd |
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 26.75 × 40.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.