P2500 Dapper Sectional
Call for Price

Ezra Non-extendable table 51512/25+90483/42
Call for Price
C7-CC9-3166-6 – Georgina Host Chair
"*" indicates required fields
Description
Our new Georgina Dining Chair provides art-moderne flair with contemporary styling. The decorative exposed frame creates a three-panel back that provides a graphic and elegant detail. The rounded front legs provide an unexpected modernity. A statement piece with timeless appeal, it effortlessly enhances any dining space.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 26 lb |
| Leather | 39 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
Additional information
| Weight | 26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 21.5 × 37.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.