Server-stone Top
$3,238.00 Original price was: $3,238.00.$2,168.99Current price is: $2,168.99.
Gathering Table
$1,543.00 Original price was: $1,543.00.$1,028.99Current price is: $1,028.99.
Uph Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
87157
Category: Chairs & Benches
Tags: Brown, Chairs & Benches, Designer Espresso, Riverside Furniture
Description
Product Details
| Constructed of select hardwoods | Yes |
|---|---|
| Plush upholstered seat with welt trim | Yes |
| Wide back splat with arched bottom and vertical veneer adds the the modern styling of the group | Yes |
| Tapered front legs | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester | Yes |
| Cleaning Code: W | Yes |
| Seat height: 19″ | Yes |
| Dimensions | 23.80″W X 19.50″D X 38.00″H |
| Weight | 20.39 lbs |
Additional information
| Weight | 40.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.5 × 23.8 × 38 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Designer Espresso |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Sariel |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bench Upholstered 58 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.