Griffith Park Canyon Bar Cabinet
Call for Price
Ellery Roll Arm Loveseat
Call for Price
CT6017A-CN – Pasadena Arm Chair – White/Natural/Flax
"*" indicates required fields
Description
The Pasadena Arm Dining Chair features a Mahogany frame in an off-white finish with a padded upholstered seat in a flax colored fabric. The back and sides features a panel of beautifully woven Abaca rope in a natural coloration.
Product Details
| Material | Select Hardwoods, Abaca Rope |
|---|---|
| Notes | Mahogany solids in an off-white finish with flax colored upholstery |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 47 lb |
Additional information
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 22 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pasadena |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.