Maxwell Barrel Back Accent Chair
Call for Price

Shaker 6 Drawer Combo Dresser - 61561
Call for Price
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25JKF4
"*" indicates required fields
SKU:
34513-WE/1B25JKF4
Category: Chairs & Benches
Tags: Amisco, blue, Chairs & Benches, Dark Blue Velvet
Description
Update the look of your kitchen with the gorgeous Derry chair. Contemporary design with just a hint of traditional flair, this will be the new centerpiece of your décor. Moreover, the sturdy metal base that supports the comfortable upholstered seat and backrest will hold up well to everyday use throughout the years.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 17 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Blue |
| Detail Color | Dark Blue Velvet |
| Style | Transitional |
| Collection | Derry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Counter Stool 26 In.
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.