Parsons Uph Chair 2in-iv
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solids | Yes |
|---|---|
| Skirted base | Yes |
| Upholstered with 100% polyester | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Seat depth: 19″ | Yes |
| Dimensions | 19.00″W X 26.50″D X 37.50″H |
| Weight | 0.00 lbs |
Additional information
| Weight | 35.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 19 × 37.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Ivory |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.