Today’s Hours Getting Hours
Scroll Uph Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
36352
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Chipped White, Riverside Furniture, White
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Upholstered seat height: 19 1/2″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning code: W | Yes |
| Dimensions | 20.75″W X 23.50″D X 40.75″H |
| Weight | 19.29 lbs |
Additional information
| Weight | 38.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.5 × 20.75 × 40.75 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Chipped White |
| Style | Updated Classics |
| Collection | Mix-n-match Chairs |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Escape-Coastal Siesta Key Side Chair
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Tan, White |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.