Today’s Hours Getting Hours
Uph Dining Bench
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of solid Pine with metal base | Yes |
|---|---|
| Seat height: 19″ | Yes |
| Upholstered with 68% Polyester & 32% Repreve Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning Code: W | Yes |
| Dimensions | 60.75″W X 18.50″D X 19.00″H |
| Weight | 41.89 lbs |
Additional information
| Weight | 41.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 60.75 × 19 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Hazelwood |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Intrigue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |
Walnut Grove Arm Chair
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.