Today’s Hours Getting Hours
Uph Oval Side Chair 2in
"*" indicates required fields
SKU:
54957
Category: Chairs & Benches
Tags: Chairs & Benches, Cream, Riverside Furniture, Snowy Desert
Description
Product Details
| Constructed of hardwood solid | Yes |
|---|---|
| Seat height: 20.25″ | Yes |
| Upholstered with 100% Polyester Performance Fabric | Yes |
| Cleaning Code W | Yes |
| Dimensions | 20.00″W X 25.25″D X 40.50″H |
| Weight | 19.84 lbs |
Additional information
| Weight | 39.7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.25 × 20 × 40.5 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Snowy Desert |
| Style | Cottage |
| Collection | Sonora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cascade Upholstered Curved Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Beige, White |
| Features | Polyester, Upholstered, Wood |
| Style | Farmhouse |
Harper X-Back Side Chair
| Brand | Riverside Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Rustic, Traditional, Transitional |
Walnut Grove Arm Chair
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Traditional |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.