Welland Dining Bench – 506-Natural
"*" indicates required fields
Description
Our Dining Bench is a smaller-scale version of the Welland Trestle Dining Table, matching its exposed joinery, metal cuff details, and impeccable craftsmanship. A broad wooden seat of solid American white oak comfortably seats up to three people. As an alternative to dining chairs, the bench creates a look that’s cohesive, casual, and welcoming.
Additional information
| Dimensions | 14.5 × 54 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Portfolio120 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Amelia Chair
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Amelia Chair Leather
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Leather |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.