I39-403 – Enigma Cabinet
"*" indicates required fields
Description
We found our missing piece with this fun cabinet, fashioned in long and low proportions for a contemporary silhouette. Its interlocking structure conceals hinges on doors that open with a tap—no hardware to clutter the design.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Case/Doors combination ONLYSix doors. Behind each set of two doors is one adjustable shelf. Tool-less back panel |
| Volume | 44 cft |
| Weight | 435 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 435 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 87 × 28.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.