Bright Morning Hand Painted Canvas
Call for Price
I39-403 - Enigma Cabinet
Call for Price
Azalea Mirror
"*" indicates required fields
Description
The Azalea mirror reflects new traditional style through classic proportions and refined detailing that complement the bedroom collection. Crafted from rubberwood solids with walnut veneers, the frame is finished in a rich Legacy Walnut tone that adds warmth and continuity to the space. Featuring beveled glass, the mirror enhances light and depth while offering versatile mounting options to suit a variety of room layouts.
Product Details
| Collection | Azalea |
|---|---|
| Carton Volume | 3.538 |
| Carton Weight | 57.200 lb |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Collection | Azalea |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
Digby Leather High-Leg Recliner
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 33 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Digby |
| Features | Leather |
Finley Fabric Power Incliner
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Vail Fabric Chair and a Half
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 58 × 35 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Vail |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.