Albero Solid Wood 4dr Buffet
Call for Price
Norwood Solid Wood 4dr Buffet
Call for Price
Isha Solid Wood 3 Dwr 2 Dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Designed with durability and style in mind, this Isha cabinet showcases the natural beauty of mango wood paired with sleek tempered glass, perfect for transforming any space into a refined sanctuary.
Product Details
| Overall Dimensions | 50”W x 19”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood, Tempered Glass |
| Colors | Creamwood |
| Weight | 160.27 lbs |
| Casegoods Drawer Count | 3 |
| Casegoods Drawer Interior Dimensions | 12.625″x 14.5″x 8″ |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Shelf Interior Dimensions | 31.5″ x 16.75″ x 15″ |
| Wire Management Holes | 2 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | Doors & Drawers |
Additional information
| Weight | 160.27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 50 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Creamwood |
| Style | Transitional |
| Collection | Isha |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Americana Modern Dining 2pc 69 In. Buffet / Display Hutch With Quartz Insert
Pure Modern Dining Multi-functional Server
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.