Isha Solid Wood 3 Dwr 2 Dr Cabinet
Call for Price
Ledro Solid Wood 4dr Cabinet - Dark Brown
Call for Price
Norwood Solid Wood 4dr Buffet
"*" indicates required fields
Description
Made from hand carved mango wood, the Norwood 4Dr Sideboard accentuates any room’s composition. Its rich bark-brown finish, paired with gold-finished iron pull handles and legs, complements neutral and monochromatic palettes effortlessly.
Product Details
| Overall Dimensions | 72”W x 18”D x 36”H |
|---|---|
| Materials | Mango Wood, Iron |
| Colors | Coastal White |
| Weight | 262.35 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 34.75″ x 14.75″ x 13″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 262.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Coastal White |
| Style | Transitional |
| Collection | Norwood |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Norwood Solid Wood 2dr Cabinet
Norwood Solid Wood 4dr Buffet
Norwood Solid Wood Desk
Norwood Solid Wood Oval Dining Table
Norwood Solid Wood Round Coffee Table
Norwood Solid Wood Round Coffee Table – Coastal White
Norwood Solid Wood Round End Table
Norwood Solid Wood Round End Table – Coastal White
Related products
Sundance Dining – Sandstone Buffet Server 66 In. X 19 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.