Today’s Hours Getting Hours
Wolden Solid Wood 4dr Buffet
Call for Price
Holden Solid Wood 2dwr 4dr Buffet
Call for Price
Janes Solid Wood 4dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
Bold in proportion and simple in design, the beauty of Janes buffet lies in reclaimed pine construction and a weathered finish. Its generous design, accentuated by sleek metal handles, offers a refined yet functional storage solution for your space.
Product Details
| Overall Dimensions | 82”W x 18”D x 38”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine |
| Colors | Blue Washed |
| Weight | 182.6 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 38″ x 13.40″ x 13.90″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 182.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 82 × 38 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Blue Washed |
| Style | Rustic |
| Collection | Janes |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Buffet Server
| Brand | Parker House |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Oak, Oak Veneer, Poplar, Storage, Wood |
| Style | Casual, Modern, Transitional |
Escape Dining 72″ Buffet Server With Stone Top
Rainer Display Cabinet
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.