Larson Solid Wood Tall Cabinet - White
Call for Price
Larson Solid Wood 2dr Cabinet - White Wash
Call for Price
Larson Solid Wood 2dr Cabinet
"*" indicates required fields
Description
The Larson Cabinet combines style and sustainability with its FSCĀ® certified reclaimed pine, ensuring an eco-friendly, durable design. With elegant tempered glass panels, it offers a sophisticated way to display your treasures. A versatile and sustainable addition to any space.
Product Details
| Overall Dimensions | 46āW x 18āD x 36āH |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine, Tempered Glass |
| Colors | Carbon Black |
| Weight | 164.2 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 2 |
| Shelf Interior Dimensions | 43.5″W x 16″D x 13.625″H |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 2 Door |
Additional information
| Weight | 164.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 46 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Carbon Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Larson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Larson 96″ Dining Table
Larson Solid Wood 2dr Cabinet – White Wash
Larson Solid Wood 4dr Cabinet
Larson Solid Wood 4dr Cabinet – White Wash
Larson Solid Wood Rectangle Coffee Table
Larson Solid Wood Rectangle Console Table
Larson Solid Wood Tall Cabinet
Related products
Lodge Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch
Lodge Dining Buffet Server 66 In. X 18 In.
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.