Macarthur Solid Wood 4dr Cabinet
Call for Price
Larson Solid Wood 4dr Cabinet - White Wash
Call for Price
Troy Solid Wood 4dr Buffet
"*" indicates required fields
Description
The Troy Buffet is crafted from FSCĀ® Certified Reclaimed Oak with tapered legs, highlighting traditional craftsmanship. Its simple yet sophisticated design offers a timeless appeal, combining functional storage with artisan quality. This buffet brings warmth and refined style to any dining or living space, perfect for enhancing your home with its enduring charm.
Product Details
| Overall Dimensions | 72āW x 18āD x 36āH |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Oak,Tempered Glass |
| Colors | Suede Brown |
| Weight | 154 lbs |
| Casegoods Door Quantity | 4 |
| Shelf Interior Dimensions | 32.75″ x 16″ x 14.25″ |
| Wire Management Holes | 1 |
| Anti Tip Kit Included | YES |
| Storage Configuration | 4 Door |
Additional information
| Weight | 154 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 72 × 36 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Detail Color | Suede Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Troy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Troy Solid Wood Rectangle Coffee Table
Troy Solid Wood Rectangle Coffee Table – Aged Cream
Troy Solid Wood Rectangle Console Table
Troy Solid Wood Rectangle Console Table – Aged Cream
Troy Solid Wood Rectangle Dining Table
Troy Solid Wood Square End Table
Troy Solid Wood Square End Table – Aged Cream
Related products
Americana Modern Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Open Hutch With Quartz Insert
Lodge Dining 2pc 66 In. Buffet / Bar Display Hutch
Walnut Grove Small Server
| Dimensions | 22 × 39 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.