Stacy Upholstered Platform Bed
Call for Price
Home Accents - Amelia Glass Top Sofa Table
Call for Price
Aldan Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Crafted from solid reclaimed oak, this table showcases the natural beauty of the wood’s grain, knots, and weathered texture making each piece unique. Its minimalist design lends a timeless quality, making it a perfect piece for any dining space. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character. With two 16″ leaves, this extension dining table can vary from 84″, 100″, or 116″.
Additional information
| Weight | 292 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 116 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Aldan |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 48 In. Round To 66 In. (18 In. Leaf)
Cedar Fork Dining Rectangle Leg Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.