CT4007-PN – Fripp Round Dining Table-Peninsula
"*" indicates required fields
Description
Our Fripp Round dining table is crafted from Mahogany solids and veneers supported by eight interlocking pewter finished straps that drop to the floor meet each other. At 60″ radius, this table works as a breakfast room table or small dining table easily seating six.
Product Details
| Material | Metal, Mahogany Veneers, Mahogany Solids |
|---|---|
| Notes | **Limited Quantities Available**Mahogany solids & veneer with Pewter finish iron base |
| Volume | 78 cft |
| Weight | 386 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 386 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 30 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.