Stacy Upholstered Bed
Call for Price
Nicolette-hamilton Oval End Table-charcoal
Call for Price
Gidran Dining Table, Gray, 2 Cartons
"*" indicates required fields
Description
With clean casual styling, this dining table features a richly grained oak veneer inlaid top finished in a soft gray with hints of brown undertones, atop a sturdy elm wood trestle base. Solid wood will continue to move with temperature and humidity changes, which can result in cracks and uneven surfaces, adding to its authenticity and character.
Additional information
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 52 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Gray |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 48 In. Round To 66 In. (18 In. Leaf)
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.