Oxford Landscape Mirror
Call for Price
Structures Double Door Storage - Complete
Call for Price
Pierre Dining Table
"*" indicates required fields
Description
The Pierre Dining Table combines rustic charm with modern design. Its reclaimed pine and alder round top features a natural wood finish that adds warmth and character, while the dark metal sculptural cross base provides a striking contemporary touch. Perfect for smaller spaces, this dining table comfortably seats 4-5 people, making it an ideal centerpiece for intimate gatherings or casual meals.
Product Details
| Item Weight | 81 |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Pine & Alder |
| Dimensions | W:47 x D:47 x H:30 |
Additional information
| Weight | 81 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 47 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Pierre |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 60 In. X 38 In. Rect To 78 In. (18 In. Leaf)
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.