Structures Triple Door Bookcase - Complete
Call for Price
Oxford Tv Frame W/tv Mount
Call for Price
Rectangle Dining Table
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of Oak solids and Random Matched Oak veneers | Yes |
|---|---|
| 66 x 36 1/4″ top extends to 84 x 36 1/4″ with one 18″ leaf inserted | Yes |
| Comfortably seats 6 people without leaf and 8 people with leaf in use | Yes |
| Dimensions | 84.00″W X 36.00″D X 30.00″H |
| Weight | 132.28 lbs |
Additional information
| Weight | 132.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 84 × 30 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Nutmeg Oak |
| Style | Modern Contemporary |
| Collection | Halbrooke |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Dining Table 60 In. X 38 In. Rect To 78 In. (18 In. Leaf)
Crossings Downtown 60” Round Dining Table
Rodrigo Counter Table Brown
| Dimensions | 32 × 32 × 36 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.