B2H-752 - Phillip Flip-Top Table - Brown Rustic
Call for Price
CT5017-FG-PN - Newport End Table-French Grey/Peninsula
Call for Price
B1B-306 – Sanford 64″ Round Dining Table – Greige
"*" indicates required fields
Description
Crafted from Walnut and Poplar solids and figured walnut veneer, the Sanford Round Dining Table features a beautiful base with four flaring curved supports resting on a clipped corner platform and joined with pewter ring that fastens with decorative pewter cap. Finished in a warm gray Greige finish.
Product Details
| Material | Walnut Veneers, Walnut Solids, Poplar Solids, Metal |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | Available ONLY as shown: B1B Greige finishPolished nickel finish metal accents |
| Volume | 45 cft |
| Weight | 257 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 257 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 64 × 30.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.