Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |
Corsica Lateral File
| Weight | 117.51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |



