Precia 5’3″ x 7’3″ Rug
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7 × 61 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Blue, Brown/Beige, Gray/Cream, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, Persian style medallion design with border in shades of cream, tan and blue. 19mm pile. Polypropylene, backed with cotton. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 7.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of sand casted aluminum in antique black finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Boxberg Power Recliner
| Weight | 102 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 40 × 34 in |
| Color | Bark, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Galice Oversized Accent Ottoman
| Weight | 44 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39.13 × 18.63 in |
| Color | Black/Gray, Light Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Oversized accent ottoman. Upholstered in light gray faux flokati fur. Hidden non-slip plastic feet in black. |
| Brand | Ashley Furniture |
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Simburgh 5’3″ x 7′ Rug
| Weight | 13.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 63 × 5 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Multi |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Shade | Light |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Machine woven, abstract design in cream, tan, brown, gray and charcoal. Indoor/outdoor safe. 3mm pile. Polyester/polypropylene blend, backed with polypropylene. Spot clean only. Rug pad recommended. |
| Brand | Ashley Furniture |
Taylen Wall Decor
| Weight | 5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.63 × 32.63 × 5 in |
| Color | Black/Gray, Black/Natural, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric |
| Shade | Light, Medium |
| Series Features | Shades of Black, Gray and Natural Polyester Woven Wall Hanging. Indoor/Outdoor Safe. Global Design. Braided Cord for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |





